پنج‌شنبه, 1 اسفند 1398
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ 
برگزاری شورای اداری سازمان چای كشور با حضور رئیس و معاون پژوهش و فناوری پژوهشكده چای

برگزاری شورای اداری سازمان چای کشور با حضور رئیس و معاون پژوهش و فناوری پژوهشکده چای

در روز شنبه مورخ چهارم آبان ماه سال جاری، شورای اداری سازمان چای به ریاست آقای مهندس جهانساز و با حضور رییس و معاون پژوهش و فناوری پژوهشکده چای، آقایان دکتر پاداشت و دکتر سراجی تشکیل شد. در این جلسه معاونین، مدیران ستادی و روسای ادارات چای استان‌های گیلان و مازندران حضور داشتند و اهداف و برنامه‌های کمیته فنی راهبردی چای توسط رئیس و معاون پژوهشکده چای، تبیین گردید.

     در مهر ماه سال جاری به منظور تعامل هر چه بیشتر متولیان تولید و صنعت چای (سازمان چای کشور، پژوهشکده چای و صندوق تخصصی حمایت از صنعت چای کشور)، اثر بخشی بیشتر فعالیت‌ها به ویژه در حوزه‌ی مدیریت علم و دانش و هم‌چنین توسعه آموزش و ترویج در محصول چای؛ با حضور مدیران ارشد هر سه مجموعه، کمیته فنی راهبردی چای تشکیل گردید. این کمیته طرح کلان مدیریت اجرایی به‌باغی باغ‌های چای به منظور افزایش کمیت و کیفیت تولید چای در ایران را در دستور کار خود قرار داد. پس از برگزاری چندین جلسه؛ کمیته موصوف، طرح کلان اشاره شده در فوق را با شش محور اصلی شامل: الف) مدیریت تغذیه با اتکاء به یافته‌های پهنه‌بندی حاصل‌خیزی و توصیه فرمول‌های کودی مناسب؛ ب) مدیریت آفات و بیماری‌های مهم چای به ویژه نماتد مولد زخم ریشه و کنه‌های خسارت زای گیاهی؛ ج) اصلاح جهت شیب در باغ‌های چای احداث شده در اراضی شیب­دار؛ د) مدیریت هرس و خاک‌ورزی به‌ویژه شخم در باغ‌های چای؛ ه) توسعه آبیاری‌های تحت فشار در باغ‌های چای و نهایتاً و) بالابردن ضریب مکانیزاسیون در باغ‌های چای؛ مصوب نمود و مقرر شد در کنار این شش پروژه طرح کلان، بحث آموزش کارشناسان و بهره‌برداران؛ ایجاد سایت‌های الگویی و تهیه دستورالعمل‌های فنی و اجرایی گام به گام نیز در دستور کار قرار گیرد.

     در جلسه شورای اداری مورخ چهارم آبان ماه با حضور مدیران ارشد و میانی سازمان چای کشور؛ توسط رئیس و معاون پژوهشکده چای، طرح کلان موصوف و پروژه‌های آن تشریح گردید و مقرر شد در قالب برنامه کاملاً عملیاتی و زمان‌بندی شده سه مجموعه متولی چای، این مهم را در ماه‌های باقی مانده از سال جاری به اجرا درآوردند. هم‌چنین مقرر شد که در پیشبرد اهداف این طرح کلان از پتانسیل موجود در ادارات چای تابعه سازمان چای و مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های چای‌خیز استفاده بهینه و حداکثری شود؛ انشاءالله.

روابط عمومی پژوهشکده چای

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0