• ساعت : ۱۲:۵۱:۴۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ 
  • کد خبر : ۱۰۹۴۰۹
برگزاری نود و چهارمین (94) جلسه شورای پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌های پژوهشكده چای
برگزاری نود و چهارمین (94) جلسه شورای پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌های پژوهشکده چای

برگزاری نود و چهارمین (94) جلسه شورای پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌های پژوهشکده چای

در روز چهارشنبه مورخه یکم خرداد ماه سال جاری با حضور اکثریت اعضاء، نود و چهارمین (94) جلسه شورای پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌های پژوهشکده چای در محل سالن جلسات ستاد پژوهشکده در لاهیجان برگزار گردید. در ابتدای جلسه، دبیر شورا (دکتر سراجی) ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان؛ دستورات جلسه را تبیین نمودند و پس از بحث و تبادل نظر اعضاء، تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

      الف) شناسنامه پروژه تحقیقاتی مستقل با عنوان: دو رگ‌گیری در چای به منظور دست‌یابی به ژنوتیپ‌های متحمل به خشکی، توسط مجری پروژه (دکتر شاهین جهانگیرزاده‌خیاوی) ارائه و با اصلاحات متعددی مصوب گردید.    

     ب) شناسنامه پروژه تحقیقاتی مشترک با عنوان: اثرات القاء پلی‌پلوئیدی توسط کلشی‌سین بر برخی صفات مرفولوژیک، فیزیولوژیک، بیوشیمیایی و آناتومیک کلون امیدبخش 100 چای (مشترک با بانک ملی ژن گیاهی ایران)، توسط مجری مسئول پروژه (دکتر صنم صفائی‌چائی‌کار) ارائه و با اصلاحات جزئی مصوب گردید و مقرر شد در سامانه بارگذاری و در دستور کار کارگروه تخصصی چای کمیته علمی فنی موسسه تحقیقات علوم باغبانی قرار گیرد.

    ج) در ادامه جلسه نیز اولویت دو عنوان شناسنامه پروژه تحقیقاتی با عناوین؛ 1) ارزیابی عوامل موثر بر عدم گرایش جوانان به اشتغال در بخش چای و 2) ارزیابی خصوصیات حسی و کیفی چای سبز ساخته شده از کلون‌های امیدبخش 100 و 444 در زمان انبارمانی، بررسی گردید و تصمیمات لازم در خصوص چگونگی اجرای آن‌ها اتخاذ شد.

     د) پس از گزارش مسئول محترم آموزش و ترویج پژوهشکده در خصوص برنامه‌های آموزشی و ترویجی تدوین شده برای سال جاری؛ تصمیم‌گیری لازم در خصوص برقراری سلسله سخنرانی‌های علمی ماهانه تا پایان سال، برگزاری هشت دوره آموزشی و برگزاری روز مزرعه و هفته انتقال یافته‌ها اتخاذ شد.

     جلسه با دستور ریاست پژوهشکده مبنی بر برگزاری جلسات شورا به صورت ماهانه دو جلسه (هر دو هفته یک جلسه) و هم‌چنین تاکید بر جذب اعتبارات پژوهشی از بخش خصوصی، با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت.

                                                  روابط عمومی پژوهشکده چای

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0